27 Eylül 2012'da eklenmiş, 278 views kişi görüntülemiş
Cevaplanması Gereken Sorular
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Cevaplanması Gereken Sorular

“ * Tayyip Erdoğan, İstanbul Belediye Başkanı iken, Çevik Bir ile Genelkurmay 2’nci Başkanı ve 1’inci Ordu Komutanı olduğu dönemlerde görüşmelerde bulundu mu? Görüştüyse kaç sefer? Görüşmeler arasında 2,5 saat baş başa görüşme var mı?

* Tayyip Erdoğan, Belediye Başkanı iken MİT İstanbul Bölge Başkanı ile görüşmelerde bulundu mu? Görüşmeler yapıldıysa, bu görüşmelerde bilgi, belge ve dosya alışverişi oldu mu?

* Tayyip Erdoğan’ın bir zamanlar ortağı olduğu şirkette, Çevik Bir maaşa bağlandı mı?

* Çevik Bir ve 28 Şubat’ın önde gelenlerini maaşa bağlayan MÜSİAD üyesi şirketler var mı? Varsa hangi şirketler?

* 28 Şubat sürecinde Sincan’da yürüyen tank birliğinin bağlı olduğu General, YAŞ Başkanı Tayyip Erdoğan tarafından, 2006 şurasında görev süresi uzatılarak, 2007 şurasında Orgeneralliğe terfi ettirilerek, 2010 şurasında da Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na atanarak, neden üç sefer ödüllendirildi? Bu ne anlama geliyor? Darbeler ve darbeciler ile mücadele ettiğini iddia eden Tayyip Erdoğan, 28 Şubat’ın neresinde?

* Tayyip Erdoğan, 2002 seçimlerinden önce Kalender Orduevi’nin süit odasında Kenan Evren’i ziyaret etti mi? Ettiyse kaç sefer? Evren’den icazet ve destek aldı mı?

* Egemen Bağış, 2005 ve 2006 yıllarında, İlker Başbuğ ile 1’inci Ordu Karargâhı’nda gizlice ve kayıt dışı olarak görüşmelerde bulundu mu? Bulunduysa, Başbuğ’a, Tayyip Erdoğan’ın herhangi bir mesajı iletildi mi?

Abdullah Gül’e soru…

* e-Muhtıra veren Genelkurmay Başkanlığı Karargâhı’nın 2’nci Başkanı(Ergin Saygun-aht), 1’inci Ordu Komutanlığı’na getirildikten sonra, Abdullah Gül tarafından Huber Köşkü’ndeki yemeklere davet edildi mi? Edildiyse kaç sefer? Anılan general katılmış ise bu e-Muhtıra’nın danışıklı dövüş olduğu anlamına gelmiyor mu?”

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.