15 Kasım 2012'da eklenmiş, 224 views kişi görüntülemiş
CEHENNEM KAPISI ARALANDI
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

CEHENNEM KAPISI ARALANDI

İsrail, Gazze’ye düzenlediği hava saldırısında Hamas’ın askeri kanadı İzzettin El Kassam Tugayları’nın komutanı Ahmed el Cebari’yi öldürdü. Saldırıda 10 kişi hayatını kaybetti, 45 kişi yaralandı. Hamas, yaptığı açıklamada İsrail’in bu saldırıyla “cehennem kapısı”nı araladığını duyurdu.

HAMAS KARŞILIK VERDİ
Hamas, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği hava saldırısı ardından İsrail’e yönelik roket saldırılarını başlattı. Saldırılar sonucu 3 İsrailli hayatını kaybetti.

İSRAİL TWITTER’DAN DUYURDU
İsrail Ordusu’nun resmi twitter hesabındna  yapılan açıklamada, “İsrail, başta Hamas ve İslami Cihat hedefleri olmak üzere Gazze Şeridi’ndeki terör noktalarına ve militanlarına yönelik geniş kapsamlı bir sefer başlattı” denildi.

Aynı twitter hesabından son 11 saatte Gazze’den İsrail’e yönelik 135 roketin atıldığı belirtildi ve “Ülkeniz tehdit olsa siz ne yapardınız” sorusu sorularak Gazze’ye yapılan saldırılar savunuldu.

 

SRAİL : BU DAHA BAŞLANGIÇ 
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yaptığı açıklamada ”Gazze’deki saldırıları, gerekirse İsrail Ordusu’nun, önümüzdeki günlerde askeri operasyonlarını genişletmeye hazır olduğu yönünde açık bir mesaj niteliği taşıyor” dedi. Savunma Bakanı Ehud Barak ise operasyonların ”başlangıç olduğunu” vurgulayarak, ”İsrail’in bugün düzenlediği saldırılar, Hamas’ın altyapısını vurdu” dedi.

‘İSRAİL CEHENNEM KAPISINI ARALADI’
Hamas’ın askeri kanadı İzzettin Kassam Tugayları’ndan yapılan açıklamada ise, “İsrail bu saldırıyla cehennem kapısını araladı” denildi. İlerleyen saatlerde Hamas’tan yapılan açıklamada, Türkiye’ye bir çağrı vardı. Hamas, İsrail saldırılarının önüne geçilmesi için Türkiye’den ‘diplomatik girişimlerde bulunmasını’ istedi.

BATI ŞERİA DA GERGİN
Gazze’nin yanısıra Batı Şeria’da da tansiyon yükseldi, İsrail işgaline karşı düzenlenen gösteride olaylar çıktı. Yahudi yerleşimcilerin kullandığı yolları kapatan Filistinli protestoculara İsrail askerlerinin müdahalesi sert oldu. Aralarında barış yanlısı Filistinli din adamları ve İsrailli barış yanlılarının da olduğu göstericilerden yaralananlar oldu.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.