05 Nisan 2012'da eklenmiş, 259 views kişi görüntülemiş
‘Can’ın başarılı olacağına inanıyorum’
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

‘Can’ın başarılı olacağına inanıyorum’

Bakan Bağış, Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek sanatçı Can Bonomo’yu kabul etti.

Avrupa Birliği Bakanlığının Ortaköy'deki ofisinde, basına kapalı olarak yaklaşık 45 dakika süren kabulün ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Can Bonomo'nun Türkiye'yi Avrupa'nın en önemli yarışmalarından birinde temsil edeceğini söyledi.

Bağış, Bonomo'nun Eurovision'da Türkiye'nin gözü, kulağı ve sesi olacağını dile getirerek, şunları kaydetti:
''Orada ülkemizin mesajlarını aktaracak. Eurovision, biliyorsunuz Avrupa'nın en köklü kurumsallaşmış müsabakalarından birisi. Orada Türkiye, sanatıyla, müziğiyle, mesajlarıyla yıllardır temsil ediliyor. Sertab Erener, hepimizin göğsünü kabartan bir başarı ortaya koymuştu. Can'ın da çok başarılı bir şekilde ülkemizi temsil edeceğine yürekten inanıyorum. Kendisine başarılar diliyorum. Bizim açımızdan Can, artık Avrupa Birliği müzakere Heyetimizin doğal bir üyesi oldu. Çünkü Avrupa platformlarında ülkemizi temsil edecek, ülkemizin mesajlarını aktaracak. Bu yüzden onu fahri elçi ilan ediyoruz. Bu fahri elçiliğin gereği olarak da kendisine Avrupa Birliği Bakanlığımızın rozetini takacağım. Onu da sizlerin huzurunda yapalım. Bu rozet kendisine inşallah şans getirir.''

Karabağ'dan çekilmelerini tercih ederdik
Bonomo'nun Türkiye'yi Eurovision'da temsil edeceği ''Love Me Back'' isimli şarkıyı çok beğendiğini belirten Bağış, bir gazetecinin ''Ermenistan, yarışmaya katılmayacağını açıkladı. Bununla ilgili ne düşünüyorsunuz?'' şeklindeki sorusuna, ''Biz Ermenistan'ın Eurovision'dan değil, Karabağ'dan çekilmesini tercih ederdik. Bence bu fikirlerini bir kez daha gözden geçirmelerinde fayda var'' diye karşılık verdi.

Benim favorim Rusya diyebilirim
Can Bonomo da bir gazetecinin ''Yarışmada dişli rakipler de var. Örneğin Rusya'dan da çok enteresan rakipler var. Bununla ilgili ne düşünüyorsunuz?'' şeklindeki sorusu üzerine, Rusya'daki sanatçıları dinleme fırsatı bulduğunu, ancak yarışmaya katılan tüm sanatçıları henüz dinleyemediğini söyledi.

Bonomo, ''Rusya'yı gördüm. İnanılmaz sempatik buldum. Hakikaten tamamen Eurovision'un ruhunu çok güzel yansıtabilecek, enteresan bir iş çıkarmışlar. Benim favorim diyebilirim'' dedi.

AA

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.