12 Temmuz 2017'da eklenmiş, 53 views kişi görüntülemiş
Burdur  Evimde Sağlıklı ve Güvendeyim  Projesi
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Burdur Evimde Sağlıklı ve Güvendeyim Projesi

Burdur’da, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) 2016 Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve Halk Sağlığı Müdürlüğü’nce yürütülen ‘Evimde Sağlıklı ve Güvendeyim’ projesi sona erdi.

Burdur Belediyesi Bimtaş Göl Tesislerinde düzenlenen kapanış programına Vali Şerif Yılmaz, Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, BAKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Madenci, daire müdürleri ve projede yer alan vatandaşlar katıldı.

Programda Halk Sağlığı Müdürlüğü Proje Sorumlusu Ayşe Eriten tarafından projenin amacı, hedefi, yapılan aktivite, çalışmalar ve evlerde yapılan düzenlemelerle ilgili sunum yapıldı. Sunumun ardından projede yer alan 73 yaşındaki Ahmet Şenay, projenin devam etmesini isteyerek, Evde boş boş oturmak yerine, bu proje sayesinde spor yaparak hareketsiz yaşamdan kurtulduk dedi.

Vali Şerif Yılmaz ise Bu proje sonunda büyüklerimizi mutlu görmek bizim için memnuniyet verici, proje sayesinde hastalıklara karşı ve olabilecek kazalara karşı yaşlılarımızın, engelli vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesi amaçlandı dedi. Vali Yılmaz, yaşlılara projede öğrendikleri fiziksel aktiviteleri devam ettirmelerini söyledi.

Konuşmaların ardından projeye katılan yaşlılara katılım belgeleri protokol üyelerince verildi.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.