29 Temmuz 2012'da eklenmiş, 324 views kişi görüntülemiş
Bu Savaş Kimin İçin? Sorunuz.!
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Bu Savaş Kimin İçin? Sorunuz.!

Türk Halkının ve Tüm Müslümanların Çıkarları İçin Aşağıdaki Sorulara Cevap Araması Gerektiğini düşünüyorum.Geleceği ve istikbali için her bireyin bu soruları kendine sormalı ve cevabını bulması hayati bir önem taşıdığı kanaatindeyim.

Türk Halkı Hangi Safta Durmalı?,Orta Doğudaki bu savaş kimin için?,Müslümanların arasına fitne ve fesat sokarak birbirine öldürterek kim kazanç sağlayacak?,Büyük Ortadoğu Projesi Bir ABD-Batı projesimi ?,Yoksa Müslümanların Projesi mi?,Bu Savaşta Kim,Ne kazanıyor.?, Başarıya Ulaşmış Bir  Ortadoğu Projesi İslamı ve müslümanlığı Yüceltecek  mi?,Burdaki Müslümanlara Huzur,refah mı getirecek?,İslami düşünce ve politika bu ölüm ve kaostan ne kazanacak?,Ölenler kim?,Öldürtenler kim? vb sorular

Yıllardır Ortadoğu’da,Filistin ve Lübnan’daki çatışmalar İsrail-ABD ile Müslümanlar arasında yaşanmaktadır.İsrail-Arap savaşlarında Suriye,İran,mısır ve Lübnan’da bulunan Hizbullah,Hamas örgütleri taraf olmuştur.Abd ve Batı İsraili her an- anda yanında olmuştur.Birleşmiş Milletler keza israilin tarafında olmuştur.

Suriye İsrail’le yapılan savaşta Toprak dahi kaybetmiştir. Golan tepelerini İsrail almıştır.İsrail’in Lübnan ve Filistin topraklarına yaptığı saldırıları Hamas ve Hizbullah Suriye ve İranın desteği sayesinde geri püskürtmüş ve İsraile kayıplar verdirmişlerdir.Son İsrail yenilgisinde Hizbullahın kullandığı füzelerin pek çoğu Suriye üretimidir.

Bu durumda yıllardır filistin ve lübnandaki muslumanlara destek ve yardım eden Suriye düşerse Filistin ve Lübnan ne olur.Bir kısım toprağı israil alır.Lübnanda da aynısı olur.Filistinde biter.Kürdistanda kurulur.Türkiyeden de toprak koparılır.Eee sonuç bu olur .

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.