17 Mart 2012'da eklenmiş, 298 views kişi görüntülemiş
Birbirleriyle Atışan Şairler Barış Yemeğiyle Barıştı
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Birbirleriyle Atışan Şairler Barış Yemeğiyle Barıştı

Elbistan’da deyişleriyle öne çıkan şairler yaptıkları atışmanın sonucunda barış yemeği yediler.

Elbistan’da deyişleriyle öne çıkan şairler yaptıkları atışmanın sonucunda barış yemeği yediler. Barış yemeğini Elbistan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut verdi. Yemeğe Kaymakam Metin Maytalman ilebirlikte çok sayıda davetli katıldı. Bir süredir yerel basın yoluyla birbirleriyle atışan şairler, barış yemeğinde bir araya gelip barıştı.

Barış yemeğini organize eden Elbistan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut, bu tür birlikteliklere ihtiyaç olduğunun altını çizdi. Bulut, “Elbistan’da şairlerimiz bir yerel gazetede 3 ay boyunca tatlı ve sert atışmalar yaptılar. Daha önce de atışmaları olmuştu. Atışmaların sonunda barış yemeğinizi ben vereceğim dedim. Çiftçiyiz, sözümüzden cayacak durumumuz yok. Onun için bugüne denk getirdik. Kendilerine bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Elbistanımızda inşallah bundan sonraki yıllarda festival gibietkinlikler düzenlenir.” diye konuştu.

Kaymakam Metin Maytalman ise şair ve ozanların toplumun içerisinde saygın bir yere sahip olduklarını kaydetti. Maytalman, şöyle dedi: “Söz üstadlarının arasındayız. Bir çok yerde konuşma yaptım ama en zoru bu olsa gerek. Böyle bir ortamda konuşmak çok zor. Gerçekten şairlerimiz kısa ve az sözcüklerle çok şeyi anlatabilen, söyledikleri sözler kulağa hoş gelen, kafiyesi, ölçüsü olan ve bu sanatı başarı ile icra eden insanlar.”

Şairler adına söz alan Şair Mehmet Gözükara ise alakadan dolayı teşekkür etti. Gözükara, “20 Ekim 2011tarihinde başlayıp, 20 Ocak 2012 tarihine kadar devam eden atışmamızı kitaplaştırdık. Onun mutluluğunu paylaşmak ve ağız tadında bir soluklandırma adına bu yemek düzenlendi. Siz değerli kalem erbabları ve gönül dostlarını bir araya getirenlere teşekkür ederiz. Bu kıymetli eserin meydana getirilmesinde emek veren gönül dostları ve şairlerimizi tebrik ediyoruz.” şeklinde konuştu. Programa katılan şairler, daha sonra yazdıkları eserleri katılımcılarla paylaştı.

(Cihan Haber Ajansı)

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.