17 Mart 2012'da eklenmiş, 329 views kişi görüntülemiş
Bir Dilim Ekmek ve Şekersiz Hoşaf Duygulandırdı
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Bir Dilim Ekmek ve Şekersiz Hoşaf Duygulandırdı

Osmaniye’de düzenlenen ‘Kınalı Kuzuların Yolculuğu ve Çanakkale’de Tıbbiyeliler’ adlı bir program düzenlendi.

Osmaniye’de düzenlenen ‘KınalıKuzuların Yolculuğu ve Çanakkale’de Tıbbiyeliler’ adlı bir program düzenlendi. Programa katılanlara Çanakkale Savaşı’nda askerlerin yediği ekmek ve şekersiz hoşaf dağıtan asker kıyafetli gençlerinetkinliği damga vurdu.

Osmaniye Sağlıkçılar Derneği (OSAD) tarafından Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa konuşmacı olarak araştırmacı-yazar Yakup Çetinkaya katıldı. Açılış konuşması yapan OSAD BaşkanıMehmet Gül, “Çanakkale’de düşmanların imkanı ile Mehmetçiğin imanı, vatan ve millet sevdası, karşı karşıya gelmiştir. Mehmetçik Anadolu’nun dört bir yanından gelen, ölümün yüzüne gülen er oğlu erlerden oluşmaktaydı. Bu eroğlu erler ‘Mermim, yok, topum yok ama süngüm var, tüfeğimin dipçiği var’ diyerek düşmana karşı kendilerini siper etmişlerdir.” dedi.

Konuşmanın ardından Çanakkale Türküleri konseri ile ‘Kınalı Kuzuların Yolculuğu ve Çanakkale Tıbbiyeliler’ sunumu büyük beğeni topladı. Sahnede, zor şartlar altında sürdürülen Çanakkale savaşı esnasında, askerlere verilen kuru ekmek ve hoşaf anlatıldığı esnada, asker kıyafetli iki öğrencinin salondakilere bir dilim ekmek ve şekersiz hoşaf dağıtması duygulu anlar yaşattı.

Program sonunda araştırmacı-yazar Yakup Çetinkaya, Çanakkale ruhunu anlatan sunumunu gerçekleştirildi.

(Cihan Haber Ajansı)

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.