BDP’li Sakık ile AK Parti’liler arasında kavga

14.03.2012

368 views Kişi Okumuş

0 Yorum

BDP’li Sakık ile AK Parti’liler arasında kavga

TBMM İdare Amiri ve BDP Muş Milletvekili Sakık ile AK Parti’li Kiler arasında kavga çıktı.

AK Parti’li Vahit Kiler, Muş’tan gelen misafirleriyle mescitte namaz kıldıktan sonra muhalefet kulisinde oturduklarını ifade ederek, bu sırada yanlarına BDP’li Sırrı Sakık’ın geldiğini söyledi.

“BEN OLSAYDIM MEYDANI SANA BIRAKMAZDIM”

Bir süre sohbet ettikten sonra Sakık ile Bitlis’e karla mücadele için yapılan yardımların belediyelere dağıtımı konusunda tartıştıklarını dile getiren Kiler, Sakık’ın kendisine ”Yanlı hizmet yapıyorsunuz. İstediğiniz gibi koşturuyorsunuz. Ben Bitlis’te olsaydım meydanı sana bırakmazdım” diye bağırdığını söyledi.

BARDAK FIRLATILDI İDDİASI

Kiler, tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine, BDP Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu’nun da bulunduğu grubun araya girdiğini söyledi.

KENDİNİ DAĞDA ZANNEDİYOR

AK Parti’li Vahit Kiler, Sakık’ın kendisine bardak fırlattığını gördüğünü belirterek,”Herhalde kendini dağda zannediyor” dedi.

Muhalefet kulisinde sakinleştirilen BDP’li Sırrı Sakık ise Bitlis iline Afet ve Durum Yönetimi Başkanlığından 1 milyon 300 bin lira karla mücadele yardımı gönderildiğini, bunun 500 bin lirasının Bitlis Belediyesine verildiğini söyledi. Bitlis’ten daha olan Tatvan ve diğer BDP’li belediyelere hiç yardım yapılmadığını öne süren Sakık, konuyla ilgili bazı belgeleri gazetecilere gösterdi.

“SENİN İKTİDARINA BOYUN EĞMEYİZ”

Sakık, Kiler’in kendilerini yardımın dağıtımı konusunda yalancılıkla suçladığını iddia ederek, ”Biz senin iktidarına boyun eğmeyiz” dedi.

”Kiler’e bardak ve vazo fırlattığınız doğru mu?” sorusu üzerine Sakık, ”Ben kavga edince adam gibi kavga ederim. Kavga sırasında bardaklar ve vazo kırıldı” dedi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.