29 Nisan 2012'da eklenmiş, 276 views kişi görüntülemiş
Başpehlivanlar Fatih Üreke Tepki Gösterdi
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Başpehlivanlar Fatih Üreke Tepki Gösterdi

Antalya’da düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerinde boy gösteren başpehlivanlar, Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşleri için ağalık ihalesine girmesi beklenen sanatçı Fatih Ürek’e tepki gösterdi.

Temmuz ayının ilk haftasında düzenlenecek 651’nci Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ağa ihalesine girecek olan Fatih Ürek’e, Antalya’da Kumluca Belediyesi’nin düzenlediği yağlı pehlivan güreşlerine katılan başpehlivanlardan tepki geldi.

Fatih Ürek’in her sene ağalık için adının geçtiğini belirten başpehlivanlar, kendileri üstünden reklam yapıldığını belirtti. Başpehlivan Savaş Yıldırım, Fatih beyin yıllardır ağa olacağım dediğini belirterek, “Ama sahaya çıkıp ağalık ihalesinde bulunmuyor. Kendine herhalde gündem oluşturuyor. Ağalık sonuçta herkese açık bir yerdir. Kendine güvenen herkes ağa olabilir. Bizim üzerimizden çok kişi prim yapıyor zaten” dedi.

Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne baş, başaltı ve büyük orta kategorilerinde katılacak güreşçilerin bölgesel güreşlerde aldıkları puanlara göre belirlenmesini eleştiren sayısız kez çeşitli güreşlerde başpehlivan olan altın kemer sahibi Şaban Yılmaz ise Fatih Ürek için “reklam yapıyor” dedi. Yılmaz, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin de Fatih Ürek’in ismini gündeme bilerek getirdiğini söyledi.

Edirne Kırkpınar Güreşleri’nde iki kez üst üste başpehlivan olan ve ülke genelinde sayısız başarıları bulunan Mehmet Yeşil Yeşil ise yeni puanlama sistemine karşı olduklarını belirterek şunları söyledi: “20 sene emek verip oraya çıkıyoruz. Puanlama yanlışından inşallah dönülür. Fatih Ürek de 10 senedir ağa olacağım diyor. Kimse kulak asmasın ona”.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.