13 Ağustos 2012'da eklenmiş, 341 views kişi görüntülemiş
Başından ve Elinden Yaralanan Kadın Sağlığına Kavuştu
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Başından ve Elinden Yaralanan Kadın Sağlığına Kavuştu

Burdur’un Bucak ilçesi Susuz Köyü’nde kesici alet ile başından yaralanan ve sağ eli kopmak üzereyken hastanaye getirilen 61 yaşındaki hasta tedavi edilerek taburcu edildi.

26 Temmuz tarihinde Bucak ilçesine bağlı Susuz Köyü’nde kesici alet ile kafasından yaralan ve sağ eli kopmak üzereyken Bucak Devlet Hastanesi’ne getirilen 61 yaşındaki G. Ersoy’un beyin kanaması Op.Dr. Turgay Parsak tarafından ameliyat edilerek durduruldu.Ersoy’un kopmak üzere olan eli ise Op.Dr. Salih İnceoğlu tarafından yerine dikildi.

ZORUNLU AMELİYATA ALDIK

Beyin ameliyatını gerçekleştiren Op.Dr. Turgay Parsak “Hasta hastanemize geldiği zaman kesici aletle kafadan aldığı ve sağ elinden aldığı darbeler sonucu aşırı kan kaybetmiş, beyinde ciddi tahribat ve kanama vardı. Hastayı önce araştırma hastanelerine sevk etmeye çalıştık, yer bulamadık. Olayın gece olması nedeniyle hava ambulansı ile büyük şehirlere gönderme şansımız da yoktu. Hastayı sabaha bekletip sevk etmeye kalksak, beyin kanaması ve koldaki kanama nedeniyle hastayı kaybedebilirdik. Acil olarak zorunlu ameliyata aldık. Beş saatlik bir operasyon sonunda hastanın beyin kanamasını durdururken, bilekten kesilen eli de yerine dikildi. Ameliyatlar sonrası yoğun bakım ünitesinde tedavi altına almış olduğumuz hastamız sağlığına kavuştu” dedi.

AĞIR YARALI GETİRİLDİ

G. Ersoy’un oğlu Ramazan Ersoy “Annem hastaneye getirildiği zaman ağır yaralı idi. Beyin ve kolundan yapılan ameliyatlar sonrası sağlığına kavuştu. Kısa sürede kendi ihtiyacını kendisi giderecek hale geldi” diyerek hastane doktorlarına ve çalışanlarına teşekkür etti. – Burdur

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.