26 Eylül 2012'da eklenmiş, 276 views kişi görüntülemiş
Başına Çuval Geçirilen ABD Askerin Tercümanı CIA ajanı
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Başına Çuval Geçirilen ABD Askerin Tercümanı CIA ajanı

Amerikan Askerinin başına çuval geçirme davasında, Şikayetçi Amerkan askerinin tercümanlığını bir CIA ajanın yaptığı ortaya çıktı.

TGB Genel Başkanı İlker Yücel, Amerikan askerinin ifadesi sırasında yeminli tercüman yerine, Amerika savunma iş birliği teşkilatından bir yetkilinin çeviri yaptığını açıkladı.

Bodrum’da, 19 Ekim 2011’de ABD savaş gemisinden inen bir askerin başına çuval geçirilmesi eylemini yapan Türkiye Gençlik Birliği üyeleri de bugün ikinci kez hakim karşısına çıktı.

Bodrum 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen çuval davasında eylemi gerçekleştiren Türkiye Gençlik Birliği üyesi 8 kişi, 16 yıl 4 ay’a kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

TGB Yönetim Kurulu Genel Başkan Yardımcısı Utku Reyhan, TGB Muğla İl Başkanı Safa Parlak, TGB Muğla İl Sekreteri Beyhan Korkman, TGB İl Saymanı Mustafa Özek ve TGB üyeleri Özgür Bursalı, Hidayet Dakmaz, Cemil Gözel, Umut Alparslan’ın yargılandığı dava 17 Ocak’a ertelendi.

Türk Askerinin Başına Çuval Geçirilirken Sessiz kalan AKP Hükümeti Ve Türk  Savcı -Hakimleri; bu gün Amerikaya misilleme yapan Kendi Türk Evlatlarını Yargılıyor.Yargılama Esnasında Tercuman Bir CIA Ajanı…

Türk Askerinin Başına Çuval Geçirip Rencide eden, ve Kuzey Iraktan çıkaran Dönemin Amerikalı genaral geçenlerde Türkiyeye Ziyarette bulunmuş,AKP hükümetine Ortadoğu,Kürtler,PKK ve Suriye İle ilgili bir takım Talimatlarda bulunmuştu.

Türk Askerinin Başına Çuval Geçirildiği olayda; “ABD’ye Nota Verilecek mi?” Sorusunu Yönelten Gazetecilere O dönemde Başbakan Tayyip Erdoğan “Ne veriyorsunuz,Müzik Notası mı? vereceksiniz.” Cevabını vermişti.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.