22 Şubat 2012'da eklenmiş, 385 views kişi görüntülemiş
Basın toplantısın’da iş teklifi aldı
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Basın toplantısın’da iş teklifi aldı

Türkiye’de ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar ameliyatı gerçekleştiren doktorlar Akdeniz Üniversitesinde basın toplantısı düzenledi. Acar, basın toplantısı sırasında iş teklifi aldı.

Ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan; hastamızın 1. ayı bitirmesi sebebiyle karşınıza çıkarıyoruz. Şu ana kadar karşınıza çıkarmama nedenimiz tamamen tıbbi nedenlerdir. İnşallah 10 gün sonra tamamen topluma karışacak. İnşallah 10-15 gün sonra bir böbrek nakli olmuş hastamız gibi normal yaşantısına dönecek dedi.

Toplantıda konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektörü İsrafil Kurtcephe de; “2 yıl öncesine kadarTürkiye’de organ nakli denince akla iç organlar geliyordu ama 2 yıl önce ilk çift kol nakli yapıldı. SağlıkBakanlığımızın da desteğiyle dünyadaki en zengin mevzuat çıkarıldı organ nakli ile ilgili.” dedi.

 

KENDİSİNE İŞ TEKLİF EDİYORUM

 

Daha önce iş bulamadığını ve bir işte en fazla 6 ay çalıştığını anlatan Uğur Acar’a ameliyattan sonraki ilk iş teklifi de yine rektör İsrafil Kurtcephe’den geldi. Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe; “Ben şu an huzurlarınızda kendisine iş teklif ediyorum. Bizimle çalışabilir. Önemli olan dinamik bir insan olarakyaşamına devam etmesi.” dedi.

 

“BUNDAN MUTLU OLMAYACAK KİMSEYİ TANIMIYORUM”

 

Türkiye’de organ nakli ile ilgili önemli isimlerden bir tanesi olan Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu da yüz nakli için şunları söyledi; “yüz nakli muhteşem bir şey tabii. Bundan mutlu olmayacak kimseyi tanımıyorum. Bu üniversitenin yapmadığı bir bağırsak bir de akciğer nakli kaldı sanırım onu da inş. En kısa zamanda yapacaktır.”

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.