“Basın darbe girişimi karşısında takdire şayan bir duruş gösterdi”

22.07.2016

24 views Kişi Okumuş

0 Yorum

“Basın darbe girişimi karşısında takdire şayan bir duruş gösterdi”

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye Haber Kameramanları Derneği, Ekonomi Muhabirleri Derneği, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği, Diplomasi Muhabirleri Derneği ile Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği başkanları ve y

 

önetim kurulu üyelerini kabulünde, basının girişimi karşısında önemli oynadığını belirterek, �Onca zorluklara rağmen her bir yayın kuruluşu yayınlarını sürdürdü. Bu gerçekten milletimizin duyarlılığının artması açısından son derece önemliydi21; dedi.

Milletin malına, canına ve bütünlüğüne yönelik darbe girişimi engellendi

Vatandaşın dik duruşu ve feraseti sayesinde Fetullahçı Örgütü’ne (FETÖ) en büyük cevabın verildiğini aktaran Elvan, “Milletin malına, canına ve bütünlüğüne karşı FETÖ’nün yaptığı darbe girişimi çok şükür engellendi. Devletin parasıyla alınmış tanklar, silahlar uçaklar, maalesef yine devletin parasıyla okutulmuş bazı hain çeteler tarafından millete karşı kullanılmaya çalışıldı, ama bundan sonraki süreçte bunların tamamıyla temizlenmesi son derece önemli. Bu noktada herkes üzerine görevi yerine getirecektir.” diye konuştu.

“Zorluklara rağmen her bir yayın kuruluşu yayınlarını sürdürdü”

Basının darbe girişimi karşısında takdire şayan bir duruş gösterdiğine dikkati çeken Elvan, “Bu sadece ülkemiz için değil, belki tüm dünya için örnek olabilecek bir davranıştı. Onca zorluklara rağmen her bir yayın kuruluşu yayınlarını sürdürdü. Bu gerçekten milletimizin duyarlılığının artması açısından son derece önemliydi. Sayın Cumhurbaşkanımızın basın yayın aracılığıyla yapmış olduğu açıklama, milletimizi hareketlendirdi ve sahaya çekti.” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.