21 Kasım 2012'da eklenmiş, 260 views kişi görüntülemiş
Başbakan ” Yahudi Cesaret Ödülün Vardı”
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Başbakan ” Yahudi Cesaret Ödülün Vardı”

CHP Grup Başkan vekili Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP heyetinin Esad ile çektirdiği fotoğrafa ilişkin sözlerine daha önce Başbakanın Esed ile çektirdiği fotoğrafları göstererek, “Birincisi aile fotoğrafı, diğerleri bir gazeteciyi kurtarma fotoğrafı. Bu ne kıskançlıktır” diye yanıt verdi.

“CANI CEHENNEME DEDİLER GİDİP FOTOĞRAF ÇEKTİRDİLER”

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Esed ile fotoğraf çektiren CHP heyetini, “CHP, ‘Esad’ın canı cehenneme’ diyordu. Birkaç hafta sonra kendi milletvekilleri gittiler, ‘canı cehenneme’ dedikleri o diktatörle hatıra fotoğrafı çektirdiler. Bu fotoğraf bir utanç vesikasıdır. Bu fotoğrafla CHP tarihine kara bir leke daha kazımıştır” sözleriyle eleştirmişti.

CHP Grup Başkan vekili Muharrem İnce, Başbakan Erdoğan’ın CHP’ye dönük sözlerine yanıt verirken kürsüden fotoğraflar göstererek,”Bizim arkadaşlarımızın fotoğrafı ile Başbakan’ın fotoğrafı arasında fark var. Birincisi aile fotoğrafı, diğerleri bir gazeteciyi kurtarma fotoğrafı. Bu ne kıskançlıktır” diye konuştu.

“ÖNCE BOYNUNUZDAKİ YAHUDİ CESARET ÖDÜLÜNÜ ÇIKARIN”

Başbakan Erdoğan’ın “Öleceksek adam gibi ölelim” sözlerini hatırlatan İnce, şunları kaydetti:

“Doğru söylüyorsunuz. Öleceksek adam gibi ölelim. Siyaset yapacaksak da adam gibi siyaset yapalım. Yahudi cesaret ödülü boynunuzda olacak sonra İsrail’e afra tafra yapacaksınız. Bunları geçeceksiniz. Önce boynunuzdan o madalyayı çıkaracaksınız.

Başbakanın bir yanı var. Başbakan ya ölülerin arkasından konuşur ya da tekerlekli sandalyede oturanların arkasında konuşur. Bütün diktatörlerin canı cehenneme. Başbakan gelip bu kürsüden emperyalistlerin canı cehenneme diyebilir mi, onda o yürek var mı? Başbakanın bunu yapamayacağını biliyorum. Başbakan ancak arkamızdan konuşur” ifadelerini kullandı.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.