09 Mart 2012'da eklenmiş, 332 views kişi görüntülemiş
‘Başbakan Bölücü’
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

‘Başbakan Bölücü’

Recep Tayyip Erdoğan gelmiş geçmiş en bölücü başbakandır.

CHP lideri, seçim öncesi düzenlenen mitinglerde Başbakan Erdoğan’ın, kendisinin Alevi kimliğine değinmesine yönelik bir soru üzerine “Recep Tayyip Erdoğan bugüne kadar gelmiş geçmiş en bölücü başbakandır” dedi.

KÜRT SORUNU İÇİN SİYASİ HAYATIMI FEDA EDERİM

Kılıçdaroğlu, din ve ırk ayrımı yapılmadan yaşanılabilmesi ve halkın rahatça, kısıtlanmadan fikirlerini ifade edebilmesi için siyasi hayatını feda edebileceğini belirtti. Kılıçdaroğlu, sözlerine şu şekilde devam etti:

”Bu ülkenin çıkarları eğer siyasi hayatımın sonlandırılmasını uygun görürse ben siyasi hayatımı bu ülke için feda etmeye hazırım. Her türlü riski alırım. Yeter ki bu ülkenin çıkarları, birliği, bütünlüğü korunsun. Barışı bu coğrafyada egemen kılmak zorundayız. Bu coğrafyada çatışma, 21. yüzyılın Türkiye’sine yakışmıyor. 21. yüzyılın Türkiye’sinin siyaset kurumu bu sorunu çözmeye hazır olmalıdır. Eğer hazır değilse iktidarda da olmamalıdır. Ölen bizim insanımız. Kan kaybeden bizim insanımız. Biz kendi insanımıza, kendi ülkemizin çıkarlarına sahip çıkacağız. Bunu yapabilirsek bu coğrafyada güçlü oluruz.”

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.