19 Nisan 2018'da eklenmiş, 20 views kişi görüntülemiş
Avcılar Belediyesi nden Öğrencilere Destek
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Avcılar Belediyesi nden Öğrencilere Destek

Avcılar Belediyesi ile İstanbul Üniversitesi işbirliğinde yürütülen geri dönüşüm projesi ilk meyvelerini verdi. Yapılan proje kapsamında; geri dönüşüme katkı sağlamak amacıyla, Avcılar Belediyesi tarafından Çevre-Halk Kart dağıtılarak, dönüştürülen miktara göre karta kontör yükleme yapılıyor. Yüklenen bu kontörler okul çocuklarına kırtasiye malzemesi olarak geri dönüyor.

Avcılar Belediyesi önderliğinde toplanan atıklar (hammaddeler), toplanan puanlarla birlikte ilk etapta Adana, Van ve Şanlıurfa’daki okullara gönderilerek 55 ilkokul öğrencisinin ihtiyacını karşılayacak. Kırtasiye malzemeleri Adana, Van ve Şanlıurfa’ya doğru yola çıktı. Avcılar Belediyesi tarafından kampüs içerisindeki binalarda ve yurtlarda biriken ambalaj ve kağıtlar kontör puan karşılığı toplanarak, geri dönüşüm tesislerinde ayrıştırılıyor. Toplanan bu malzemeler hammadde olarak geri kazandırılarak hem ülke ekonomisine hem de çevremizdeki doğal kaynakların geleceğe aktarılması sağlanıyor.

Avcılar Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgilere göre proje ilk olarak İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü’nde faaliyete geçirildi. Kent Konseyi ile de görüşülerek projenin gelişimine katkı sağlandı. Planlamaya göre amaçlarının çevre-halk kartın bütün ilçeye yayılmasını sağlayarak bu konuda farkındalık oluşturmak ve Avcılar’da çevre bilincini çoğaltmak bu konunda öncü bir ilçe haline gelmesine sağlamak olduğunu ifade ettiler.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, projenin önemini vurgulayarak şunları kaydetti: “Çevre bilincini ve eğitimi birlikte düşünerek ilçemizde de geleceğe yönelik adımlar atıyoruz. Çevre ve Çocuk dostu belediyecilik çalışmalarında geri dönüşüm konuları Avcılar’da öncelikli konularımızdan birisidir. Çocuklarımıza, çevreye duyarlı vatandaşlık bilinci kazandırarak, çocuklarımızın geleceklerine sahip çıkma sorumluğu kazandırmayı amaçlıyoruz. Buradan Van ve Şanlıurfalı öğrencilerimize kucak dolusu sevgiler gönderiyorum. Kullandıkları malzemelerin, bir geri dönüşüm kazanımları olduğunu belirterek onların geri dönüşüm konusunda bilinçlenmesine olanak sağladık. Biz bunlara atık değil, hammadde diyoruz. Çocuklarımızın geleceği ve ülkemizin çıkarları için Avcılar Belediyesi olarak adımlar atmaya devam edeceğiz.” – İSTANBUL

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.