ATM’lerde ‘sahte para’ alarmı!

08.03.2012

461 views Kişi Okumuş

1 Yorum

ATM’lerde ‘sahte para’ alarmı!

Bankaların ATM’lerinden aldığınız paraların sahte olup olmadığını kontrol edin.

 Vatandaşlar ATM’lerden sahte para çektiklerini ve “Burası banka, burada sahte para olmaz” düşüncesi ile hareket edilmemesi gerektiği konusunda uyardı.

Bankacılık işlemlerini ATMR;lerden yapan birçok vatandaş, Şikayetvar’a gönderdikleri şikayetlerle yeni bir iddia ortaya attı. “ATM’lerden çektiğiniz paraları kontrol edin” diyen vatandaşlar ATM’lerin sahte para verdiğini ve parayı aldıktan sonra sahte olduğunu fark ettiklerini kaydettiler.

Bankalar suçu taksicilere atıyor Vatandaşlardan gelen şikayetler sonrası ATM’lerden çekilen sahte paralara dikkat çekmek isteyen Şikayetvar Yöneticisi Dr. Ömer Deveci, “ATM’lerde sahte para olduğuna dair çok fazla şikayet alıyoruz. Para çektikten sonra sahte olup olmadıklarını mutlaka kontrol ettirin. Vatandaşlar ̵;ATM sahte para verdi’ derken bankalar ATM’lerde sahte paraları edici düzeneklerin olduğunu belirttiler. Şikayetlere ‘Kötü niyetli mağaza çalışanları ya da taksiciler de vatandaşın ATM’den çektiği parayı kendisinde daha önce bulunan sahte para ile değiştiriyor ve bu para sahte diyerek vatandaşı dolandırıyorlar’ diyerek yanıt verdiler. Kimse sorumluluk almayınca mağdur vatandaş oluyor” diye konuştu.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.