13 Kasım 2012'da eklenmiş, 298 views kişi görüntülemiş
APO’nun heykelini dikeceklermiş
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

APO’nun heykelini dikeceklermiş

BDP Genel Başkanı, Mardin Kızıltepe’de düzenlediği mitingde kalabalığa bu sözlerle seslendi

 

Terör yandaşı, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nde düzenlediği mitingde Aponun heykelini dikeceklerini söyledi. Demirtaş, “Siz Kenan Evren’in indirmek istemiş; ‘Kürtlerin katili’ Kenan Evren’in heykellerinin dikilmesine, okullara adının vermesinden rahatsızlık duymayanlara sesleniyorum. aponun  posterini Kürdistan’da asmayacaklar da nerede asacaklar, daha heykelini dikeceğiz. Bunu kafanıza yazın” dedi.

5 bin kişiye konuştu

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, cezaevlerinde PKK/KCK’lıların sürdürdüğü açlık grevlerine destek vermek için bugün Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nde miting düzenledi. Kızıltepe Özgürlük Meydanı’ndaki miting öncesi polis ile bazı göstericiler arasında olaylar çıktı. Polis taşlı saldırıya karşı göstericileri gaz bombalı müdahalede bulundu. Mahalle aralarına kaçan gösteriler ile polis arasında uzun süre kovalamaca oldu. Olayların yatışmasının ardından BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yaklaşık 5 bin kişiye konuştu.

“Kürtlerin katili Kenan Evren”

Apo ve PKK lehine sloganların atıldığı mitingde Demirtaş, son gelişmelere tepki gösterirken, şöyle dedi:

“Fedakar halkımıza günlerdir, haftalardır alanlarda ve meydanlarda. Kendilerine teşekkür ediyorum. Biz gelmeden önce yanılmıyorsam sizlere bir müdahale olmuş. Buna ilişkin şunu belirtmek istiyorum. Demişler ki ‘ apo posterini asamazsınız.’ Onu diyenlere açıkça sesleniyorum; ‘Kürtler’in katili’ Kenan Evren heykelini dikebiliyorsunuz da Kürt halkı önderinin posterini niye asamıyorlar. Siz Kenan Evren’in indirmek istemiş, Kürtler’in katili Kenan Evren’in heykellerinin dikilmesine okullara adının vermesinden rahatsızlık duymayanlara sesleniyorum. apo  posterini Kürdistan’da asmayacaklar da nerde asacaklar, daha heykelini dikeceğiz. Bunu kafanıza yazın.”

“Meydanı sizlere dar etmeye çalışanlara siz meydanları dar edin”

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, halkın baskıyla ;yıldırılamayacağını anlatırken, “63 gündür yemeyen, içmeyenler, ne için yemiyor içmiyor; o posterdeki önder için. Bal gibi asarız, taşırız. Biz ağır bedeller ödeye ödeye bugünlere geldik. Köy yakmalara, baskıya, zindanlara boyun eğmedik, İdris Naim’in copuna gazına mı boyun eğeceğiz” dedi. Gençlerden meydanlarda olmalarını isteyen Demirtaş, “Meydanı sizlere dar etmeye çalışanlara siz meydanları dar edin. Direnişe destek için her gün bu meydanda saat 12.00′de toplanarak açlık grevleri direnişlerini selamlamayın” dedi.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.