04 Ocak 2013'da eklenmiş, 417 views kişi görüntülemiş
ANTEP’İ CONİLER BASTI!
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

ANTEP’İ CONİLER BASTI!

Amerikan askerleri Türkiye’de. AKP Hükümeti’nin Türkiye topraklarına konuşlandıracağı Patriot füzeleri için 23 Amerikan askerinden oluşan NATO heyeti bir kez daha Gaziantep’e gitti.

Türkiye’de kurulması planlanan Patriot füzeleri için yeni NATO heyeti Gaziantep’e gitti.

23 Amerikan askerinden oluşan NATO heyeti, THY’nin tarifeli uçağıyla saat 18.55’te Gaziantep Havalimanı’na ulaştı. Yabancı askerleri 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda görevli askeri personel karşıladı. Asker ve polis ekiplerinin yoğun güvenlik önlemleri altında sivil ve askeri araçlara binen Amerikan askerleri, eskortlar eşliğinde geceyi geçirecekleri otele geçti.

NATO askerlerinin 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı ile Havalimanında çeşitli incelemelerde bulunacağı öğrenildi.

Almanya’dan Kahramanmaraş’a, Hollanda’dan Adana’ya, Amerika’dan ise Gaziantep’e 2’şer adet Patriot bataryası yerleştirilecek. Hollanda Savunma Bakanlığı, 2 Patriot füzesinin 7 Ocak’ta Hollanda’dan yola çıkacağını ve 22 Ocak’ta Adana’da olmasının beklendiğini açıkladı.

Açıklamaya göre, 30 Hollandalı ve 20 Alman askeri yetkiliden oluşan heyet 8 Ocak Salı günü Türkiye’ye gelecek. Patriotları kullanacak olan 270 Hollandalı askerin ise 21 Ocak’ta yola çıkacağı kaydedildi.

Hollanda Meclisi, Türkiye’ye 2 Patriot savunma sistemi ile birlikte en fazla 360 askerin gönderilmesine onay vermişti.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.