Antalya da Kudüs Kararı Protestosu

08.12.2017

18 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Antalya da Kudüs Kararı Protestosu

’da Kudüs kararı protestosu
Yüzlerce vatandaş sadece Türk Bayrağıyla karara tepki gösterdi

ANTALYA – AK Parti Antalya İl Başkanlığı, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından bir basın açıklaması yaptı.
İl Başkanı Rıza Sümer ve ilçe başkanları Muratpaşa Camii’nde kılınan Cuma Namazının ardından yürüyerek Kapalı Yol havuz başındaki teşkilat üyeleri ile bir araya geldi. Sadece Türk bayrağı taşıyan yaklaşık 300 kişilik grup sık sık, ‘Kudüs bizimdir bizim kalacak’ sloganı attı.
Burada kalabalığa hitap eden Sümer, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın, hukuksuz Kudüs açıklamasının, insanlık vicdanını yaradığını ve bölgedeki sorunları derinleştirdiğine dikkat çekti.
“Asla kabul edilemez”
Kudüs’ün, tüm Müslümanların kırmızı çizgisi olduğunu vurgulayan Rıza Sümer, “Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır.Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır.İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir.”dedi.
“Kenetlenme”
Türkiye’nin, insanlığın silüeti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasında olduklarının altını çizen Sümer,”Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz. Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir. İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız.”diye konuştu.
“Gökten kemik yağmaz”
AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç ise ‘Kudüs bizimdir bizim kalacak’,ABD Devlet Başkanı Trump’un tek başına aldığı hukuksuz kararı bir Müslüman ve milletvekili olarak tanımadığını kaydetti.
‘Kudüs bizim namusumuz, Kudüs bizim onurumuzdur’ diyen Enç, “BM kararına rağmen hukuki anlamda hiçbir şekilde bir yaptırımı olmamasına rağmen alına bu karar tüm İslam dünyasında hezimete yol açmıştır. Köpekler istedi diye gökten kemik yağmaz. Filistin bizim canımız ciğerimizdir. Kudüs bizim onurumuz. Müsterih olun Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi, ‘Dünya 5’ten büyüktür’ bunu anlayacaklar” dedi.
Konuşmaların ardından İl Müftüsü Osman Artan’ın yaptırdığı duanın ardından kalabalık sloganlar atarak dağıldı.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.