Amatör Balıkçılar Birinci Olmak İçin Yarıştılar

12.11.2017

74 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Amatör Balıkçılar Birinci Olmak İçin Yarıştılar

Amatör balıkçılar birinci olmak için yarıştılar
İskenderun’da geleneksel sportif olta balıkçılığı yarışması düzenlendi

– Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile İskenderun Teknik Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi tarafından düzenlenen 8. Geleneksel İskenderun Sportif Olta Balıkçılığı Yarışması İskenderun Sahilinde gerçekleştirildi.
Toplam 150 yarışmacının katıldığı olta balıkçılığı yarışmasına katılanlar dereceye girmek için yoğun çaba sarf ettiler.
Tutulacak balıkların cinsine, büyüklüğüne ve türüne göre farklı kategorilerde ödüllerin verileceği yarışmaya ’dan grup olarak katıldıklarını belirten Yusuf Serin, balık tutmayı çok sevdiğini bu nedenle de bu yarışmaya katıldığını belirtti.
Geçen yıl yapılan yarışmada eşinin birinci olduğunu söyleyen yarışmacı Filiz Sucu ise bu yıl da kendisinin birinci olacağını ifade etti.
Uzun yıllardır olta balıkçılığı yaptığını ifade eden yarışmacı Hakan Korkmaz da, yarışmada iddialı olmadığını ama yinede kazanmak istediğini söyledi.
İskenderun Sahilinde düzenlenen Sportif Olta balıkçılığı yarışması devam ederken, havanın güzel olmasını fırsat bilen vatandaşlar da İskenderun Sahiline akın ederek, güneşli havanın keyfini çıkardılar.
İSTE Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Aktaş, 8’incisini düzenledikleri Geleneksel İskenderun Sportif Olta Balıkçılığı Yarışmasının amacının sportif balıkçılığı özendirmek ve geliştirmek olduğunu söyledi.
8’incisi düzenlenen Geleneksel İskenderun Sportif Olta Balıkçılığı Yarışmasının sonunda çeşitli kategorilerde dereceye giren yarışmacılara ödülleri verildi.

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.