13 Ağustos 2016'da eklenmiş, 31 views kişi görüntülemiş
Almanya’ya geri kabul resti
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Almanya’ya geri kabul resti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alman RTL kanalına yaptığı açıklamada Avrupa’nın ve Almanya’nın verilen sözler noktasında taahhütlerini tutmadığı eleştirisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı ”Vize muafiyeti ve geri kabul çok önemli, süreç işliyor. Maalesef bu bağlamda Avrupa verdiği sözü yerine getirmedi. Eş zamanlı olarak biz de adım atmak istiyoruz. Oldu oldu, olmadı kusura bakmasınlar biz geri kabulü yapmayız.” diye konuştu.

“AB 53 YILDIR BİZİ OYALIYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin 53 yıldır AB’ye üye olmayı beklediğini anımsattı.

Kendisinin görevinin doğruları söylemek olduğunu anlatan Erdoğan, “AB bizi 53 yıldır oyalıyor. Siz bir gazeteci olarak şunu soruyor musunuz; AB, Türkiye’yi 53 yıldır niçin oyalıyor? Hep şunu söyledim; Türkiye’yi alacak mısınız, almayacak mısınız? Açık açık söyleyin, niye oyalıyorsunuz? Şunu yaparsanız şu olur, bunu yaparsanız şu olur.” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Alman RTL kanalına konuştu VİDEO

“RUSYA İLE FARKLI BİR HEYECANLA YENİ DÖNEME BAŞLADIK”

“Rusya ile farklı bir heyecanla yeni döneme başladık” Rusya ile askeri, siyasi, ekonomik, kültürel ve turizm alanlarında farklı bir heyecanla yeni döneme başladıklarını kaydeden Erdoğan, bu ülkeye yaptığı ziyarete birçok bakanın da katıldığını hatırlattı. Erdoğan, gelecek yıl bir kez Rusya’da, bir defa da Türkiye’de olmak üzere karşılıklı görüşmelerde bulunulacağını ifade etti.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.