09 Ağustos 2012'da eklenmiş, 336 views kişi görüntülemiş
Almanya’daki Öldürülen 3 Kardeş Adana’da Toprağa Verildi
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Almanya’daki Öldürülen 3 Kardeş Adana’da Toprağa Verildi

Almanya’nın Dortmund kentinde evlerinde bıçaklanarak öldürüldükten sonra olaya yangın görüntüsü verilmek istenen 12 yaşındaki Zilan, 10 yaşındaki Mehmet ve 4 yaşındaki Mustafa Tüfekçi kardeşler, memleketleri Adana’da gözyaşları arasında toprağa verildi.

Geçen 3 Ağustos’ta çok katlı binanın giriş katındaki evlerinde çıkan yangında can veren Zilan, Mehmet ve Mustafa Tüfekçi’nin cenazeleri Dortmund’daki Alevi Kültür Derneği’nde yapılan tören ardından uçakla Adana’ya getirildi. Adana Havalimanı’ndan alınan cenazeler merkez Seyhan İlçesi Şakirpaşa Mahallesi’ndeki Tüfekçi ailesinin evine taşındı. 3 kardeşin tabutunu gören yakınları, gözyaşlarına boğulup, ağıt yaktı. 3 çocuğunu kaybetmenin acısını yaşayan Muharrem Tüfekçi, babası Mustafa Tüfekçi’nin ayaklarına kapanıp, ağladı. Bu sırada ailenin diğer fertleri de sinir krizleri geçirdi. Yakınlarının yardımıyla ayakta zor durabilen babaanne Halise Tüfekçi, önce cenaze aracına, sonra da oğluna sarılarak, “Yavrularımı kimin eline verdin Muharrem? Yaralarımız çok derin. Bir değil, iki değil, üçü birden. Bu acıya yürek mi dayanır?” diye ağıt yaktı.

Cenazeler, Ceyhan İlçesi’ne bağlı Sarıbahçe Köy Mezarlığı’nda defnedildi.

Alman polisi, 3 kardeşin ölümüyle ilgili yürüttüğü soruşturmada yangının kundaklama sonucu çıktığı ve çocuklara yangından önce şiddet uygulandığı şüphesi üzerine babalarının Muharrem Tüfekçi’nin Bulgar sevgilisi 30 yaşındaki Milka D. tutuklanmıştı. – Adana

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.