12 Ekim 2012'da eklenmiş, 265 views kişi görüntülemiş
Alman Dışişleri Bakanı Türkiyeye Geliyor
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Alman Dışişleri Bakanı Türkiyeye Geliyor

Alman Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle Çin Cumhuriyeti’ne yaptığı resmi ziyaret dönüşü yarın Türkiye’ye uğrayacak.

Federal Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Westerwelle ile Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu yarın İstanbul’da bir araya gelecek.

Suriye’deki ve Türkiye-Suriye sınırındaki durumları ele alınacağı görüşme hakkında Westerwelle şu açıklamaya yer verdi: “Suriye konusundaki gelişmeler giderek daha ağırlaşıyor. Bu gelişme büyük endişeye sebep veriyor. Şu anki durumda önemli olan kimsenin ateşe benzinle koşmaması. İtidale ve gerinliğin azaltılması yaklaşıma önem veriyoruz.”

Türkiye’ye yapacağı ziyaretinin dayanışma niteliğini taşıdığını belirten Westerwelle, “Suriye’den Türkiye’ye bomba atılması hiçbir şekilde kabul edilemez. Ziyaretim Nato partnerimiz Türkiye’ye dayanışma ve hem itidalli yaklaşım ve de-eskalasyona önem verilmesi mesajını taşıyor. Kimsenin provokasyonlara gelmemesi önemli. Suriye’de demokratik yeni başlangıcın mümkün olması için başlatılan çalışmalarımızı sürdürmeliyiz.” dedi. Westerwelle ayrıca Türkiye’ye zorunlu indirilen uçakla ilgili ilk elden bilgi edineceğini belirtti.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.