28 Temmuz 2016'da eklenmiş, 26 views kişi görüntülemiş
alanya-gokbel-yaylasi-yagli-pehlivan-guresleri-basliyor" alt="Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri Başlıyor" />
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri Başlıyor

Antalya’nın Alanya ilçesi’nde bu sene 12.cisi düzenlenecek bulunan Gökbel Güreşleri’nde er meydanına çıkma bulunan başpehlivanlar Zimbitlik Spor Sahası’nda idman yaptı.
12. Geleneksel Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri 30 Temmuz Cumartesi haset zaman 19.30’da “Demokrasi Yürüyüşü” ile başlamış olacak ve peşi sıra Sibel Can Konseri ile bitmeme edecek. 31 Temmuz Pazar haset zaman 09.00’da güreşçiler dizi film bağlayacak. Başpehlivan Mustafa Kemal Karaboğa, Osman Aynur, Hakkı Aygün, Mustafa Batu, Şahali Kurt, Başaltı Pehlivanı Durmuş Altın, Büyük ölçülü güreşçi Mevlüt Köken ve Tolga Turan Zimbitlik Spor Sahası’nda tedbir antrenmanı yaptı.
Başkan Yücel’den davet
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Her sene yer aldığı üzere çağ de Gökbel Güreşleri’ne tedbir aşamasındayız. Güreşçilerimiz hem reklam, hem lansman gayeli burada antrenmanlarını gerçekleştiriyorlar. Bizde hem gelmek bununla birlikte dayanak noktası hasretmek gayeli buradayız. Bu sene 12.’sini gerçekleştireceğimiz güreşlerimiz “Demokrasi Yürüyüşü” ile başlayacak. Toroslar’ın eteğinde dobra birlikte Demokrasi şöleni sergileyeceğiz. Bu bozuk ortamda halkımıza dobra birlikte hafta sonu yaşatmayı dilek ediyoruz. Güvenli ve metin birlikte halde güreşlerin geçmesini diliyorum. Şimdiden hepsi Alanya halkını Gökbel Güreşleri’ne bekliyorum” dedi.
Bu sene güreşlere Kırkpınar 2.’si Mehmet Yeşil Yeşil, Kırkpınar 3.’sü Şaban Yılmaz ile adlı sanlı pehlivanlardan İsmail Balaban, Fatih Atlı, Mustafa Kemal Karaboğa, İsmail Koç ve Ekrem Yavuz’unda aralarında bulunmuş yer aldığı 35 başpehlivan ve 450’nin üstünde güreşçi er meydanına katılacak.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.