21 Temmuz 2013'da eklenmiş, 980 views kişi görüntülemiş
AKP’liler Ortadoğuya Silah Taşıyor
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

AKP’liler Ortadoğuya Silah Taşıyor

‘Sır’ gemide AKP izi

İskenderun Limanı’nda yapılan aramalarda 3 bin 400 obüs topu mermisi bulunan ‘Zeynep Dündar’ adlı geminin AKP’li vekilin akrabasının olduğu ortaya çıktı.

 

Ukrayna’dan Yemen’e giden, yükünü mutfak malzemesi olarak beyan etmesine karşın İskenderun Limanı’ndaki aramada 3 bin 400 adet obüs topu mermisi bulunan Kiribati Adası bandıralı “Zeynep Dündar” adlı geminin AKP Mardin Milletvekili Abdurrahim Dündar’ın akrabası Yusuf Dündar’a ait olduğu, AKP Mardin Milletvekili Abdurrahim Dündar’ın geminin bırakılması için liman yetkililerine baskı yaptığı belirtildi.

Ukrayna’dan yola çıkan ve Yemen’e giden, yükünü mutfak malzemesi olarak beyan eden Kiribati Adası bandıralı “Zeynep Dündar” adlı gemide İskenderun Limanı’nda yapılan aramada 3 bin 400 adet obüs topu mermisi ve kapalı bir konteynır bulunmuştu. Geminin AKP Mardin Milletvekili Abdurrahim Dündar’ın akrabası Yusuf Dündar’a ait olduğu ortaya çıktı.

 

AKP Mardin Milletvekili Abdurrahim Dündar’ın geminin bırakılması için liman yetkililerine baskı yaptığı, gemi sahiplerinin de“Mardin milletvekili olan İçişleri Bakanı Muammer Güler bizim dayımız olur. Gemiyi bırakın. Sizin için iyi olmaz” diyerek liman yetkililerini tehdit ettiği belirtildi. Gemi yetkililerinin yük için mutfak malzemesi ve obüs topu olarak 2 ayrı beyanname düzenlediği ortaya çıktı. Öte yandan Yemen Savunma Bakanlığı, obüs toplarının kendilerine geldiğini kabul etti.Gemi dün sabah Yemen’e hareket etti

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.