AKP ÜYE ÇALIYOR

24.11.2012

261 views Kişi Okumuş

0 Yorum

AKP ÜYE ÇALIYOR

AKP gizlice üye yapıyor!

 

Üyelerinin habersiz olarak AKP’’li yapılmasını yargıya taşıyan CHP, yurttaşları da uyardı.

Cumhuriyet Ankara- Aralarında ”nın da bulunduğu birçok CHP üyesinin, kendilerinden habersiz olarak “AKP  yapılmasıyla ilgili skandal büyüyor. CHP yönetimi, il başkanlıkları aracılığıyla suç duyurusunda bulunurken CHP Genel Merkez yönetimi de bütün il ve ilçelerde tek tek üye kayıtlarını gözden geçiriyor.

CHP’nin il, ilçe başkanlarının da aralarında bulunduğu isimlerin aynı zamanda “başka partiye” üye oldukları, partinin üye güncelleme çalışmaları sırasında oldu. 9 Eylül 202’deki  toplantısında üye sayısını 1 milyon 8 bin 49 olarak belirleyen CHP’ye ilk şok, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın gönderdiği kesin üye listesiyle yaşandı. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP’nin üye sayısını 944 bin 756 bin olarak iletirken bunlardan 26 bininin yaşamını yitirdiği, 39 bin 843’ün de mükerrem yazım olduğu belirlenirken 12 bin 728 üyenin ise “başka partilere üye olduğu” için kayıtlarının silindiği bilgisini iletti. Bunun için kendi içinde inceleme başlatan CHP, aralarında il başkanları, delegelerin de olduğu birçok parti üyesinin aynı zamanda “AKP’li olduğu” bilgisiyle karşılaştı.

Suç duyurusu

Aralarında Konya, Yozgat, Tokat, Ankara ve son olarak Mersin olmak üzere birçok ilden benzer sonuçlara ulaşılması üzerine CHP genel merkezinin talimatıyla, AKP hakkında suç duyuruları başlarken parti yönetimi illerdeki üye kayıtlarını mercek altına aldı.

CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil, üyeliklerdeki anormalliği fark ettikleri anda, bütün parti örgütlerini uyardıklarını bildirdi. Bütün il ve ilçe örgütlerine, üyelik bilgilerini ilettiklerini belirten Tamaylıgil, üyelikle ilgili başvurular “kişisel” olduğu için “habersizce” üye yapılanların yargıya başvurduğunu bildirdi.

İlgili Terimler : , , , , ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.