09 Kasım 2012'da eklenmiş, 267 views kişi görüntülemiş
AKP de başkan isyanı
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

AKP de başkan isyanı

AKP’li başkan Hasan Hüseyin Yaka: “Başbakan’a hakkımı helal etmiyorum.”

Büyükşehir belediye projesinin hemen ardından bir çok belediye mahalleleştirildi. Mahalleleşme sonucu bir çok belediye başkanın işine son verildi. Halkın iradesini baz aldığını söyleyen akp yönetimi, yine halkın aradesiyle başkan olanları bir bir görevden ihraç edildi.
Konya’da kapatılacak belediyelerden biri de Çiğil… 6 bin nüfuslu beldenin Başkanı Hasan Hüseyin Yaka isyan etti: 100 yıllık belediye kapatılıyor. Davutoğlu’nun doğduğu bin 500 nüfuslu ilçe duruyor.

Meclis Genel Kurulu’nda görüşmeleri devam eden ve muhalefetin karşı çıktığı Büyükşehir Yasası’na AKP’den de tepki geldi. Yasayla ilçe olma özelliğini kaybedecek olan 47 ilçe, Meclis’te ‘kapatmayın’ kampanyası başlattı. İktidar ve muhalefet partilerine baskı yapan ilçeler geri adım atılmasını istiyor. AKP’li Konya Çiğil Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Yaka da yasaya isyan etti. Yaka şunları söyledi:

MAHALLE OLMAK HAKSIZLIK:
 Yasa aynen geçerse belediyemiz kapatılarak mahalleye dönüştürülecek. Belediyemiz 1917’de kurulmuş, ilk başkan 1926’da seçilmiş. Yakınımızdaki Yukarı Çiğil ile birleştirilebilirdi. Kapatılacak olması büyük bir haksızlık ve adaletsizliğe yol açacak. Adalet sadece partimizin isminde kalacak.

BAKANIN İLÇESİ DURUYOR:
 Bizden küçük 800 nüfuslu Ahırlı, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’un doğduğu bin 500 nüfuslu ilçesi Taşkent duruyor. Parti yöneticilerine ilettim ancak haksızlığa karşı kimse destek vermiyor.

HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ:
 Belediyemiz kapatılırsa en yakın zamanda yapılacak seçimde insanlarımız nasıl bir tercih yapacaklar, Başbakan’a hakkımızı helal etme noktasında tereddütlerimiz var. Ben hakkımı helal etmiyorum.

1 KURUŞ BORCUM YOK:
 İller Bankası dışında hiçbir yere 1 kuruş borcumuz yok. Milletvekillerinden rica ediyorum, 100 yıllık belediyemizi kapatmayın. ‘Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır’.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.