20 Şubat 2012'da eklenmiş, 356 views kişi görüntülemiş
Akıl Sağlığı Besinleri
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Akıl Sağlığı Besinleri

Besinlerdeki vitaminleri almak elbetteki avuçla ilaç içip sağlığımızı ayakta tutmaya çalışmaktan hem daha keyifli hem daha faydalı. Zaman zaman çok hoşlanmadığımız besinleri bile sırf yararlı oldukları için tüketmiyor muyuz ? Kronolojik yaşlanmaya dur demek elbette imkansız ancak beslenmemiz ve yaşam tarzımızdaki doğru düzenlemeler sayesinde sağlıklı ve dinç kalmak mümkün.

Yaşamı devam ettirmek için en önemli organlarımızdan biri beyin. Beynimiz günlük hayatımızda yaşadığımız şeylerde, yaptığımız işte konsantrasyonumuzu sağlamamızda yönetici organ. Konsantrasyonumuz bozulduğunda odaklanmada yaşayacağımız sorunlar günlük hayatımızı çok fazla etkilemeye başlayacaktır. Bunun olmasını engellemek için bazı besinlerden yardım alabilirsiniz.

Kafein Alarma Geçirir

Yediğimiz bir besin veya aldığımız bir ilaç sayesinde IQ seviyemizde bir anda bir artış olmasını bekleyemeyiz elbette. Ancak konsantrasyonun artışıyla odaklanmamız sağlandığından daha kolay çalışabiliriz. Unutmamalıyız ki her besinin fazlası zararlıdır. Kafein de çok tüketildiğinde zararlı bir hal alabilecektir.

Şeker Besler

Beynin birincil besinlerinden biri şekerdir. Elbette sofra şekerinden ziyade meyve ve sebzelerin içlerindeki doğal şeker çok daha yararlı. Enerjinizin düştüğünü ve konsantre olamadığınızı fark ettiğiniz anda ara vermek ve bir bardak tatlı içecek tüketmek çok iyi gelecektir.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.