‘AK Parti – Gülen cemaati çatışması yok’

15.02.2012

462 views Kişi Okumuş

0 Yorum

‘AK Parti – Gülen cemaati çatışması yok’

Son ifade kriziyle bir kez dahagündeme gelen iktidar partisi ile Gülen cemaati arasında çatışma olduğu iddalarına, Başbakan Erdoğan’ın danışmanı Yasin Doğan’dan (Yalçın Akdoğan) yanıt geldi.

MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın, özel yetkilisavcı tarafından KCK operasyonu kapsamında ifadeye çağrılması, bu soruyu bir kez daha gündeme getirdi. Yeni Şafak gazetesinde Yalçın Doğan takma adıyla yazılar kaleme alan AK Parti Milletvekili ve Başbakan Erdoğan’ın Danışmanı Yalçın Akdoğan, bu iddialara bugünkü köşesinde yanıt verdi.

Akdoğan, ‘Her türlü oyunun farkındayız…” başlığını attığı ve gazetenin manşetinden ‘Bu oyun bozulur’ başlığıyla duyurulan yazısında, iki yapı arasında bir çatışma yaşanmadığını ve yaşanmayacağını belirtti. Akdoğan, “İki farklı kulvarda hareket eden bu yapılar arasında güç ve iktidar çekişmesi yaşanmasını murad edenler yine hayal kırıklığına uğrayacaktır. Samimiyet her türlü oyunu bozar. Menfaat değil ideal birlikteliğiyle oluşan kardeşliğe kimse helal getiremez” dedi. Akdoğan, MİT-yargı krizini değerlendirdiği yazısında, “Ayrı değiliz, aynıyız”, “Düşmana fırsat verilmemeli”, “9 yılda çoktezgah gördük”, “Yanlış yapan hesabını verir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.