10 Mart 2012'da eklenmiş, 314 views kişi görüntülemiş
Adanalıların James Bond isyanı
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Adanalıların James Bond isyanı

Şehrin en işlek caddesi 12 gün boyunca James Bond için kapatılacak.

Adana’da çekimlerine başlanan ‘007 James Bond-Skyfall’ filmi için on binlerce aracın geçiş yaptığı bulvar, 12 gün süreyle trafiğe kapatılacak.

“BU SORUNA ÇÖZÜM BULUNSUN”

Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), yapımcı şirketin talebi üzerine aksiyon sahnelerinin çekileceği altından demiryolu geçen Kasım Gülek Köprüsü’nü 17- 26 Mart ile 5- 6 Mayıs tarihleri arasında trafiğe kapatma kararı aldı.

Serinin 24’üncü filminin 15 dakikalık bölümünün çekileceği Adana’da, gündüz 12 saat süreyle trafik akışı alternatif güzergahlardan sağlanacak. Saat 06.00- 18.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacak olan köprüyü kullanan vatandaşlar, “Buranın kapatılması Valilik veya ASKİ kavşağını kullanmamız gerekecek. Bu durumda ise, yolumuz 4 kilometre uzayacak. Yetkililer bu soruna bir çözüm bulmalı” diye konuştu.

Araç sürücüleri de trafik akışının güç sağlandığı bu alanın kapatılmasının, trafiği tamamen tıkayacağını söyledi. UKOME’nin aldığı karar, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın onayının ardından yürürlüğe girecek.

Daniel Craig’in başrol oynadığı ‘James Bond- Skyfall’ filminin bazı sahneleri ise Almanlar tarafından iki uçurum arasına yapılıp 1912’de hizmete açılan 172 metre uzunluğunda, 99 metre yüksekliğindeki demiryolu köprüsü ile tarihi Yakapınar Mahallesi’nde çekilecek.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.