Adana’da taksici gaspı

20.02.2012

584 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Adana’da taksici gaspı

Adana’da taksici 54 yaşındaki Yusuf Sunsağ’ın aracına müşteri gibi binen 3 kişi, sürücünün 80 lirasını bıçak ve tabanca tehdidiyle gasp edip, kaçtı.

Adana’da taksici 54 yaşındaki Yusuf Sunsağ’ın aracına müşteri gibi binen 3 kişi, sürücünün 80 lirasını bıçak ve tabanca tehdidiyle gasp edip, kaçtı.

Merkez Seyhan İlçesi’nin GazipaşaMahallesi’nde taksici Yusuf Sunsağ, gece yarısına doğru Yenibaraj Mahallesi’nde el kaldıran 3 kişiyi aracına aldı. İkisi taksinin arka koltuğuna, biri de öne oturan yolcular, Sunsağ’a, Şehir turu atmak istiyoruz dedi. Bir süre AdnanMenderes Bulvarı ve baraj çamlığında gezen şüpheliler, gecenin ilerleyen saatlerinde Sunsağ’dan, kendilerini Şeyh Cemil Caddesi’ne götürmesini istedi.

Akkapı Mahallesi’ndeki olay yerine geldiklerinde Yusuf Sunsağ’ın aracının kontak anahtarını alan gaspçılardan biri sürücünün boğazına bıçak, diğeri de kafasına tabanca dayadı. Sunsağ’dan cebindeki paranın tamamını vermesini isteyen gaspçılar, 80 lirasını aldı. Üzerinde başka para olmadığını söyleyen Yusuf Sunsağ’ın üzerine arayan gaspçılar, iddiaya göre, Sakın polise filan gitme, seni öldürürüz tehdidinde bulundu. Ardından otomobilden inen gaspçılar, karanlıktan yararlanıp ara sokaklara girerek izlerini kaybettirdi.

Olaydan sonra 155 Polis İmdat hattını arayan Yusuf Sunsağ, durumu bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen ekipler, gaspçıların yakalanması için çalışma başlattı.

Asayiş Şubesi’ne giderek ifade veren Sunsağ, Benden önce de 2 kişinin parası gasp edilmiş. Artık bütün taksiciler tedirgin. Beni gece yarısı gezdirdiler, taksimetre 100 lira yazdı, 80 liramı aldılar dedi.

Son bir hafta içinde 3 takside yapılan gaspın aynı kişiler tarafından gerçekleştirildiğini belirleyen polis, şüphelileri yakalamak için çalışmasını sürdürüyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.