01 Mart 2012'da eklenmiş, 824 views kişi görüntülemiş
Adana’da Boşanma cinayeti
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Adana’da Boşanma cinayeti

Adana’da boşanma davası açtığı 8 yıllık eşi, 2 çocuk annesi 22 yaşındaki Ezgi Köseoğlu’nu tabancayla başına 4 el ateş ederek öldüren 30 yaşındaki Mehmet Köseoğlu’nun ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.

Adana’da boşanma davası açtığı 8 yıllık eşi, 2 çocuk annesi 22 yaşındaki Ezgi Köseoğlu’nu tabancayla başına 4 el ateş ederek öldüren 30 yaşındaki Mehmet Köseoğlu’nun ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi. Duruşmada tanıklık yapan, ölen Ezgi Köseoğlu’nun halası Feride Kesici, “Sanık olaydan önce çocuklarını görmek isteyen yeğenime, ‘Çocukları PKK’ya sattım’ demiş. Olay günü de çocukları göstereceğini söyleyerek pusu kurmuş” diye ifade verdi.

Olay, 22 Ağustos 2011’de Şakirpaşa Mahallesi 38017 Sokak’ta 3 katlı evin, tadilat nedeniyle boş olan 2’nci katında meydana geldi. Boşanma davası açan Ezgi Köseoğlu, çocuklarını görmek için Mehmet Köseoğlu ile buluştu. İddiaya göre, Ezgi Köseoğlu, eşinin yanında sadece 5 yaşındaki kızı M.’yi görünce 7 yaşındaki oğlu B.’nin nerede olduğunu sordu. Çift arasında yaşanan tartışmada Mehmet Köseoğlu, eşinin başına 4 el ateş ederek öldürdü. Olaydan 7 gün sonra saklandığı evde Özel Harekat polislerinin de katıldığı operasyonda yakalanan şüpheli, çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Eşini ‘kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istenen sanığın yargılanmasınaAdana 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

‘TUZAK KURMuşTUR; GİTME, DEDİM’

Duruşmada tanık olarak dinlenen maktülün halası 39 yaşındaki Feride Kesici, “Sanık, olaydan önce yeğenime, bir defasında ‘Çocuklarımızı öldürdüm’, başka bir zaman da ‘Çocuklarımızı PKK’ya sattım’ demiş. Olay günü yeğenim Ezgi beni telefonla aradı, ‘Hala çocuklarımı bana verecekmiş, beni çağırdı. Beraber gidebilir miyiz?’ dedi. Ben de müsait olmadığımı söyledim. ‘Tuzak kurmuştur; sen de gitme’ dedim. Sabah olsun birlikte gederiz dedim. Ama beni dinlemedi” dedi.

Sanığın yeğenini sürekli döverek işkence yaptığını ileri süren Feride Kesici, “Bir defasında yeğenimin elmacık kemiğini kırmıştı. Bana olay öncesinde, ceza ehliyeti olmadığına dair rapor aldığında maaşa bağlanacağını söyledi. ‘Birini öldürürsem bir ay yatar çıkarım’ demişti” diye ifade verdi.

Sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını öldürülen Ezgi Köseoğlu’nun babası Yılmaz Daş ise “Sanık, ‘Deliyim’ diyerek yalan söylüyor. Bizimle yaşayan kızımı, ‘Benimle birlikte yaşamazsan ailene zarar veririm’ diye tehdit ediyordu. 7 yaşındaki torunum cinayetten sonra elinde nüfus cüzdanıyla polis merkezinin önünde bulundu” dedi.

SANIK TANIKLARA MÜDAHALE EDİNCE SALONDAN ÇIKARILDI

Sanık Mehmet Köseoğlu, duruşmada tanıkların konuşmasına müdahale ettiği için salondan çıkarıldı. Geçen celsede sadece mahkeme başkanının olduğu ortamda savunma yapıp, yargılanmak istediğini söyleyen Köseoğlu, hazırlık aşamasında verdiği ifadesini de reddetmişti. Köseoğlu, “Ben firardayken de başka cinayetler işledim. Onları da anlatmak istiyorum. Ama yalnız olmazsam anlatmam” deyip, susmuştu.

Daha önce sevk edildiği hastanede akıl sağlığıyla ilgili yapılan muayenesinde ‘anti sosyal kişilik bozukluğu’ olduğu belirtilen sanığın, suça karşı cezai ehliyetinin tam olduğu bildirilmişti. Mahkeme heyeti, geçen celsede sanığı, akıl sağlığıyla ilgili yeniden rapor aldırılması için İstanbul Adli Tıp Kurumu 4’üncü İhtisas Kurulu’na sevk etti. Sanık hakkında düzenlenen rapor henüz mahkemeye gelmedi.

MKA(OA/CK) – Adana

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.