27 Eylül 2012'da eklenmiş, 203 views kişi görüntülemiş
Adana Demirspor’un Eski Binası Yıkılıyor
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Adana Demirspor’un Eski Binası Yıkılıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce yürütülen Atatürk caddesini, altgeçitle Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ile İbo Osman caddesine Bağlama projesi kapsamında Adana Demirspor Kulübü’nün eski binasının bulunduğu apartmanın yıkım çalışmaları devam ediyor.

Adana Demirspor eski kulüp binasının da bulunduğu 1’i zemin, 2’si asma, 7’si normal kat olmak üzere toplam 10 katlı binanın üzerine çıkartılan iş makinası son 3 katın yıkımını tamamlanırken, çalışmalarının çevreye zarar vermemesi için en üst düzeyde önlem alındığı ifade edildi.

Yıkımın tamamlanmasından sonra, Adana’nın kuzey güney aksında yeni bir bulvara kavuşacağını, böylece trafik akışının rahatlayacağını söyleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “TCDD ile yaptığımız anlaşma sonucu, aynı bölgede bulunan demiryollarına ait bazı yapılar daha önce yıkılmıştı. Bu binanın da yıkımı tamamlandıktan sonra altgeçit yapılacak. Böylece Atatürk caddesinden giren sürücü, altgeçidi kullanarak Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ve İbo Osman caddesine takiple Kenan Evren Bulvarı’na ulaşabilecek.” dedi.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.