Adana Bal Yarışması

12.11.2017

37 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Adana Bal Yarışması

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. ve Adana Arı Yetiştiricileri Birliği’nce “Adana 7. Bal Yarışması” düzenlendi.

Toplam 115 bal üreticisinin katıldığı yarışma öncesi konuşan Vali Mahmut Demirtaş, bu yarışmanın gelenekselleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Vali Demirtaş, “Devletimizin ve hükümetimizin destekleriyle Adana ilimizi, sahip olduğu potansiyel açısından hak ettiği konuma taşımak için çaba gösteriyoruz. Adana olarak, bal üretiminde önce ulusal birinciliğe, daha sonra da uluslararası birinciliğe ulaşmak istiyoruz. Kentimizde bal üretimi için geniş bir olanağa sahibiz. Torosların etekleri ve Çukurova Bölgemiz, bal üretimi için oldukça müsait. Bizlere düşen görev bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek ve önemli bir besin kaynağı olan bal üretimini kentimizde hak ettiği ölçüde geliştirmek. Üreticilerimizi motive ettiğine inandığım bu yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenleri kutluyorum ve tüm bal üreticilerimize bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

Yarışma sonunda birinciliği üretici Hüseyin Başer kazandı. Başer’i ödülünü Vali Demirtaş verdi.

Vali Mahmut Demirtaş, daha sonra beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte TÜYAP fuar alanında 250 firmanın katılımıyla devam eden “Adana 11. Uluslararası Tarım Fuarı”nı gezerek, sergilenen son teknoloji ürünleri inceledi.

Etkinliğe, Adana Milletvekilleri Fatma Güldemet Sarı ve Seyfettin Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Muhammed Ali Tekin, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Adana Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yunus Kılıçkaya’da katıldı. – ADANA

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.