08 Ağustos 2012'da eklenmiş, 223 views kişi görüntülemiş
Açlık Grevi Yapan 3 Kız Kardeşin Kaldığı Evi Babaları Yaktı
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Açlık Grevi Yapan 3 Kız Kardeşin Kaldığı Evi Babaları Yaktı

Adana’nın Kozan İlçesi’nde boşanan baba ve annelerini bir araya getirmek için açlık grevi yaparak gündeme gelen 3 kız kardeşin yaşadığı evde dün yangın çıktı. Baba Yusuf K.’nın ayrıldığı eşinin başka bir kişiyle evlendiğini öğrenince evi ateşe verdiği anlaşıldı. Kısa sürede söndürülen yangında maddi hasar oluştu.

Şevkiye Mahallesi Değirmen Sokak’ta dün akşam meydana gelen olayda, bir evde yangın çıktığı ihbarıyla harekete geçen polis ve itfaiye ekipleri, kısa sürede verilen adrese geldi. İtfaiye ekibi, yatak odasında çıkan yangını kısa sürede söndürdü. Polisin araştırmasında yangının çıktığı evde geçen hafta boşanan anne ve babalarını yeniden bir araya getirmek için açlık grevi yapan 3 kız kardeş ile babaları Yusuf K.’nın kaldığı saptandı. Polis ekipleri, kısa süre sonra kız kardeşler 12 yaşındaki F., 9 yaşındaki A. ve 7 yaşındaki N.’yi sokakta ağlarken buldu. Abla F.K., babalarının annesi Ayşe Hazır’la yaptığı telefon görüşmesi sonrası sinirlendiğini, evi ateşe verdikten sonra hep birlikte evden ayrıldıklarını söyledi. Yolda babaları ile konuştuktan sonra tekrar eve döndüklerini söyleyen F.K., kardeşleri ile birlikte yurda yerleştirilmek istediğini söyledi.

Polis ekipleri Cumhuriyet Savcısı ile yaptığı görüşmenin ardından kız kardeşleri amca İbrahim K.’a teslim etti. Polis, yangın sonrası izini kaybettiren Yusuf K.’nın bulunması için çalışmasını sürdürüyor. – Adana / Kozan

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.