03 Şubat 2012'da eklenmiş, 325 views kişi görüntülemiş
ABD’den PKK ya büyük darbe
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

ABD’den PKK ya büyük darbe

ABD’den PKK’ya Darbe Üstüne Darbe

ABD Hazine Bakanlığı, terör örgütü PKK üyesi dört şahsın daha ülkedeki mal varlıklarını dondurdu.

ABD Hazine Bakanlığı, uyuşturucu kaçakçıları odukları gerekçesiyle, terör örgütü PKK üyesi dört şahsın daha ülkedeki mal varlıklarını dondurdu. Söz konusu listedeki PKK’lıların sayısı 12’ye ulaştı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “ABD Hazine Bakanlığı bünyesindeki Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi (Office of Foreign Assets Control – OFAC) tarafından yapılan açıklamada, “Yabancı NarkotikÇeteleri Belirleme Yasası” çerçevesinde, Avrupa’daki uyuşturucu kaçakçılığı faaliyetleri nedeniyle, Zeyneddin Geleri, Çerkez Akbulut (Cernit Murat) ve Ömer Boztepe adlı Moldova’da yerleşik üç PKK terör örgütü mensubunun “Özel Olarak Belirlenmiş Uyuşturucu Kaçakçısı” (Specially Designated Narcotics Trafficker) olarak ilan edildiği bildirilmiştir. Buna ilaveten, Ömer Geleri ve Romanya merkezli üç şirketin, Zeyneddin Geleri ile bağlantılı faaliyetleri nedeniyle sözkonusu listeye dahil edildiği kaydedilmiştir. Bu bağlamda, sözkonusu dört şahıs ve üç şirketin ABD’deki muhtemel malvarlıkları dondurulmuş ve ABD vatandaşlarının bu şahıslarla Mali veya ticari nitelikli iş ilişkisine girmesi yasaklanmıştır.”

Bakanlıktan yaplan açıklamada, “ABD makamları tarafından atılan bu adımı memnuniyetle karşılıyoruz. Terörist faaliyetlerinin finansmanı için uyuşturucu kaçakçılığı dahil, her türlü organize suça doğrudan karıştığı bilinen PKK terör örgütü ve bu örgüte bağlı tüm oluşumların faaliyetlerinin, bulundukları ülkelerde bir an önce sona erdirilmesinin önem ve gereğini bu vesileyle bir kez daha vurgulamak isteriz.” denildi.

Amerikan Hazine Bakanlığı, terör örgütü PKK’nın lider kadrosunda yer alan Murat Karayılan, Ali Rıza Altun ve Zübeyir Aydar’ı 14 Ekim 2009 tarihinde, Cemil Bayık, Duran Kalkan, Remzi Kartal, Sabri Ok ve Adem Uzun’u ise 20 Nisan 2011 tarihinde “Özel Olarak Belirlenmiş Uyuşturucu Kaçakçısı” olarak ilan etmişti.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.