07 Kasım 2012'da eklenmiş, 243 views kişi görüntülemiş
Gladyo Başabakanı Tansu Çiller
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Gladyo Başabakanı Tansu Çiller

Eski Başbakan Tansu Çiller, 28 Şubat’ın kendisinin siyaseten bitirmek için Batı Çalışma Grubu (BÇG) tarafından yapılan bir darbe olduğunu söyledi. Özel yetkili savcılığın yaptığı soruşturmanın en üst düzey komutanların imzasının bulunduğu bir belgeyi ortaya çıkardığını iddia eden Çiller, kendisi, DYP ve Refah-Yol Hükümeti’ni bitirmeyi amaçladığını söyledi. Çiller, 28 Şubat’ta DYP’li milletvekillerini ikna odalarında tehdit, şantaj ve ikbal vaadiyle partisinden koparıldığını iddia etti.

Meclis Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Eski Başbakan Tansu Çiller’i Yeniköy’deki yalısında dinledi. Ak Parti Milletvekili Nimet Baş’ın başkanlığında Çiller’in evine gelen komisyon yaklaşık 5 saat Tansu Çiller’i dinledi. Görüşmenin ardından Komisyon Başkanı Nimet Baş ve Tansu Çiller birer açıklama yaptı.

Komisyon Başkanı Nimet Baş, Çiller’in kendilerini çok iyi karşıladığını ve verimli bir görüşme gerçekleştiğini söyledi. Çiller’in 28 Şubat’ın asıl hedefinin DYP ve kendisini hedef aldığını söylediğini aktaran Nimet Baş, hükümeti kurmak için Demirel’e imza götürdüğünü ancak yetkinin kendisine verilmediğini söylediğini ifade etti. ÇİLLER”Ülke yeterince bölünmüştür. Türkiye tektir ve birdir. Bunun hepimizin olduğu bilinciyle ve yeni ayrışmalar, nifak tohumları atmadan, yeni hesaplaşmalar, hele kişisel hesaplaşmalar girmeden demokrasini evrensel değerleri ortamında, bu gün bizim gelecek nesillere borcumuz olduğu kadar milletin de siyasetçiden beklentisidir. Bu nedenle kişisel bir hesaplaşmaya girmiyorum. Kimseden şikayetçi olmayacağımı söyledim.”

Tansu Çiler, basın mensuplarının ‘Demirel ile en son ne zaman görüştünüz?’ sorusuna ise cevap vermedi. Çiller, soruları kabul etmeyerek toplantıyı tamamladı.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.