01 Temmuz 2012'da eklenmiş, 387 views kişi görüntülemiş
Abd Büyükelçisi Adanada
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Abd Büyükelçisi Adanada

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Adana’da kasket takıp Suriye krizini değerlendirdi

ABD’nin bağımsızlığının 236. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen“Bağımsızlık Günü” resepsiyonuna katılmak üzere Adana’ya gelen ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Kazancılar çarşısını gezip gazetecilerin Suriye ile ilgili sorularını yanıtladı.

SURİYELİLER HAK ETTİKLERİ REJİME KAVUŞACAK

“Suriye’de bir diktatörlük değil, demokratik, hukuka saygılı bir hükümet görmek istiyoruz” diyen Ricciardone, şöyle konuştu: “Biz Türkiye’nin yanında duruyoruz. Mutlaka, şüphesiz, yüzde 100 ortak, müttefik, dost olarak Türkiye ile beraberiz. Her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Türkiye çok provakatif, tehlikeli bir duruma çok temkinli, dikkatli, disiplinli şekilde yaklaştı. Yine inanıyorum ki Suriyeliler hakkettikleri rejimi bulacaklar. Böyle demokratik bir geçişi hakediyorlar. Suriye’de bir diktatörlük değil, demokratik, hukuka saygılı bir hükümet görmek istiyoruz. Bizim buradaki acil hedefimiz, oradaki ölümlerin, cinayetlerin durması.”

GİZLİ SOSU BULDUNUZ

Türkiye’nin gelişmesine iyimser baktığını ifade eden Büyükelçi, ”Türkiye iç ve dış düşmanlardan endişe etmiyor. Türkler sadece fırsatlara bakıyor. Girişimcilikten konuşmak istiyor. Düşmandan konuşmuyor. Zor bir bölgede yaşıyorsunuz. Bölgedeki diğer ülkeler iç sorunları çözmede sizin kadar başarılı değil. Türkiye’nin gelecekte daha da başarılı olacağına inanıyorum. Türkiye’nin ticaret ve yatırımda potansiyeli var, turizm, teknoloji gibi birçok alanda etkin bir noktada. Küresel ekonomik krize rağmen Türkiye’nin ekonomisi ilerledi. Küresel ekonomik krize rağmen siz yemeği güzel yapan gizli sosu buldunuz” diye konuştu.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.